simplebooklet thumbnail

ADAMLIK ZENAATI 11. KÄ°TAP

of 0

                               Bülent DOGAN     ADAMLIK ZENAATI YAYINLARI                          11.KİTAP

ADAMLIK ZENAATI 

GELECEK TARİHİMİZ 

           ADAMLIK ZENAATI 

          GELECEK TARİHİMİZ  

     Adlı yeni kitabımın satırlarını okumanız benim adıma gerçekten büyük bir heyecan uyandırıyor. Bu kitabın tamamen asıl hikayesi, sadece gelecek tarih ile ilgili. Yaşadığımız tarihe ışık tutabilecek bilgileri siz okuyan arkadaşımlarımın bilmesini isteyeceğim. Çoğu zaman, her zaman olduğu gibi hayallerimden, yapmak istediklerimden, belkide kendi projelerimden, size bahsetmek olacak konular. Sadece belki de planlı çalışabilmeyi kendi hayatımıza nasıl uygulayabiliriz diye belki de yeni fikirler oluşacaktır zihninizde. Bunları sadece düşündüğümüz anlarda gerçekleştirebileceğiz gelecek hayatımız çünkü. Biz her zaman geleceği en güzel şekilde hayal edebilenleri destekleyeceğiz. Gelecek hayatımız için, bunun bedeli her ne olursa olsun. Gelin geleceğimizi elele omuz omuza sevgiyle saygıyla inşa edelim. Bu hayat bizim. Sahip çıkmazsak eğer, birileri geleceğimiz olan çocuklarımıza gelip sahip olmaya çalışacaktır. Omuz omuza birbirimize sarılacağımız bir Dünya hayalinde buluşmak dileğiyle.

 

                                                                

 

                                                                                                                    ..     Bülent DOGAN

 

 

 

 

                                                                                 1.    

Kitabın asıl sayfa yazım dili nasıl olmalı? Buna karar verebilmeliyiz. Bu yazı dizilimi okuyucu için uygun mu? Yazıları rahat bir ifadeyle okuyabiliyor musunuz? Kitabın kapağında bir video vardı? Bunu daha önce izleyeniniz oldumu?  Diye soracaktım.. Aynı videoyu buraya tekrar eklemek istiyorum. Belki de tekrar izlemek isteyenleriniz olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 Gelecek Tarihimizle ilgili alıntı bir video izlemenizi tevsiye ediyorum. Ama oysa birileri, Size gelecekten hiç bahsetmiş miydi? Sorusunda umarım bu kitabımızda dileğimizi görebilecek miyiz? sorusu kalacak. Bazen olmasını istediğimiz geleceğimizle ilgili hayallerimizden olmasını istediklerimizden söz edeceğiz. Birçok zaman, günümüzde gelecekte hedeflenen projelerden bahsedeceğiz. Sizlerde fikirlerinizi düşünerek belkide benimle paylaşmak isteyeceksiniz. Ne dersiniz? Nasıl olmasını isterdin? Senin hayal ettiğin Dünya'nın geleceğini hayal edebiliyor musun? Bunu Sen tarif edebilir misin? Sorular sadece kafamızda artık yanıt arıyor. Ben aslında güzelbir gelecekten bahsetmek istiyorum. Umarım gelecek için birçok şey hayal edildiği gibi mükemmel olacak. Benim düşündüklerimi gördüğünüzde sanırım bana hak vereceksiniz.

                                                                                      

                                                                             2.

 

     İnsanların her zaman neler düşündüğüne önem verin. Ama bu kesinlikle o insanların veya bireylerin düşünce ve bilgilerine boyun bükeceğiniz anlamını taşımaya bilirsiniz. Kitabımdaki birçok konuya katılmaya bilirsiniz. O halde kendi düşüncenizi ortaya koyabilmelisiniz. Artık her yanıyla beraber yeni çağdaş yaşadığımız uygarlıklar olabilme çabasında bir Dünya seviyesinde yaşama dileği tüm insanlığın eşit koşullarda olmasını isterdim. Her hayalim dilediğim gibi gerçekleşebilmeliydi. Benim hayallerim hep Aslan gibi. Gurur duyarım hep bu yanımla. Şımarık biri değilim asla. Ama kendimi beğendiğim yanım vardır elbette.

     Artık bir çoğunuz beni artık daha yakından tanıyorsunuz. Evet ilk markamız Aslan gibi olmalı. Adı büyük harflerle her yerde yazılmalı. LEONINE ismi ile yazılmalı. her satırı en harika mimariyle en güvenli şekliyle güvenilir olmalı. Mükemmelliği aratmamalı. En temel ihtiyeç maddeleri ile en yüksek standartlar hedef alınmalı. En lüks standartlarda olmalı ve doğal ürünler olmalı. Dünya standartlarında en iyi kalite hedeflenmeli. Hayallerimizi en yüksek standartlarda iş koşullarıyla en iyisini yapabilme standardını yakalayabilmeliyiz. Elimizde il verilerde tüm maali projemiz açık kaynak olarak bir şifre genelinde incelenebilir. En yüksek standartlarda teknolojik donanıma kargoculuğa ve elektronik satışa açık olmalıdır. Gelecek hedeflenerek uluslar arası bir pazarda yer alabilmelidir. Tüm ürünler gönül rahatlığı ile alınabilmelidir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

     Bu hayat bizim tüketirken dikkat etmeliyiz. Yaşanacak başka bir Dünya yok. Sahip çıkmamız gerekiyor. Her canlısı bizi var ediyor.

 

                                                                                      4.

     LEONINE adıyla anılacağı gibi. Bizim ilkesel verilerimizin dışında bir harekete sebep olmamalıdır. Evrenselliği temsil edebilecek bir çağdaşlığı temsil etmelidir. ADAMIN ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE DİZAYN EDİLMELİDİR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     MÜKEMMELLİĞİ SİMGELEMELİDİR. BAŞARIYA VE GELECEKTEKİ EN İYİ YERİ ALABİLMEK İÇİN MÜCADELE EDEBİLMELİDİR. ADAMLIK ZENAATI kitaplığında yer alabilecek üst düzey başarıya ulaşabilecek gelişime açık olmalıdır.

 

                                                                                    5.